Neuronaučni alati
za bolji život.
ČETVRTAK 26.DECEMBAR 19-22H, ZOOM
TEME KOJE OBRAĐUJEMO NA RADIONICI:
- Potraga za srećom VS Potraga za smislom – šta je sreća i koja je njena funkcija?
- Mozak i neurofiziologija sreće – šta određuje naš kapacitet sreće i kako se sreća komunicira u mozgu;
- Kako se određuje mentalno zdravlje – da li je mentalno zdravlje puko odsustvo bolesti ili i prisustvo pozitivnih psiholoških karakteristika?
- Sklonosti uma koje umanjuju blagostanje – negativne predispozicije naše psihe;
- Povećanje kapaciteta sreće – usvajanje mentalnih alata za prevazilaženje negativnih obrazaca;
- Uobličavanje fiziologije ponašanjem – izgradnja ponašajnih rutina koje pospešuju blagostanje;
- Relacija lične odgovornosti i kolektivne sreće – da li smo u obavezi da budemo srećni?
Cilj radionice: Definisaćeš lični kapacitet za sreću, prepoznaćeš i prevazići negativne psihološke i ponašajne obrasce. Izgradićeš viši nivo mentalnog zdravlja i blagostanja.
DA LI SMO GENETIČKI PREDODREĐENI ZA SREĆU?
Ideja da nismo svi jednako sposobni da osetimo sreću deluje malodušno, a ideja da nismo svi predodređeni za nju zastrašujuće.
Ipak, znamo da razlike postoje – dve osobe pod sasvim jednakim uslovima i dostupnim mogućnostima, neće osećati isti nivo zadovoljstva.
Nekima od nas je teže da prizovu sreću u život, a mnogima od nas osećaj zadovoljstva izbledi ubrzo nakon ma kog postignuća…
Zašto je to tako?
Naš kapacitet za sreću (zamislite ga kao rezervoar u kome skladištimo osećaj sreće) predstavlja skup različitih faktora.
Svako od nas ima rezervoar specifične zapremine koju određuju naša genetika, odgoj, okruženje, karte koje nam je život podelio, i načini na koje se nosimo sa svetom i sa sobom.
SREĆA SE MOŽE INDUKOVATI.
Postoje psihološki razlozi zbog kojih nismo srećniji, čak ni kada bi trebalo da budemo.
Postoje kulturološki i društveni uzroci koji nas drže manje srećnim no što bismo mogli da budemo.
Postoje principi i prečice koje naš um pravi kada zaključuje koliko smo zadovoljni.
A postoje i neuronaučni i psihološki alati koji nam mogu pomoći da svesno i namerno podignemo svoj fiziološki i opaženi nivo sreće na viši nivo.
- Radionica će se održati u četvrtak 26.decembra u terminu od 19-22h;
- Radimo u malim grupama do 10 polaznika;
- Održava se online putem Zoom-a;
- Ukoliko nam se javljaš iz neke od zemalja regiona (CG, BiH, MK ili HR), uplatu možeš izvršiti putem poštanske PostCash uputnice, Western Union ili PayPal usluge;
- Radionica obuhvata teorijsku osnovu za razumevanje neurofiziologije sreće, kao i praktične vežbe za razvoj blagostanja;
- Priključen je test procene blagostanja i program vežbanja namenjen generisanju dodatnog iskustva i stabilizaciji novostečenih veština.
Autor i predavač je Andrea Čontoš – Master neurobiolog sa užim domenom izučavanja neuropsihologije i biheviorizma; sertifikovani bihevioralni forenzičar, praktikant neurolingvističkog programiranja i praktične filozofije i sertifikovani trener intelektualnih veština.
Kroz edukativne programe za razvoj mentalnih i emotivnih resursa i veština pomogla je od 2015. godine do danas hiljadama ljudi da nauče da korisne napredne sposobnosti uma za kvalitetniji život.
Autor je knjige “Umeće razmišljanja” namenjene praktičnom unapređivanju misaonog procesa pojedinca i osnivač edukativnog centra „Brain factory”.