Sve socijalne veštine
na jednom mestu!
Radionica “Socijalne kompetencije i formiranje zdravih odnosa”
Sreda 27.decembar 18.30-21.30h, Zoom
Kvalitet naših života je umnogome definisan kvalitetom naših odnosa.
Ipak, mnogi nailaze na poteškoće pri uspostavljanju i održavanju zdravih i funkcionalnih privatnih i poslovnih interakcija, što direktno umanjuje njihov osećaj smisla i generalni nivo zadovoljstva u životu.
Socijalizacija je jedna od elementarnih ljudskih potreba. Svi želimo da se okružimo ljudima u čijem prisustvu osećamo sigurnost i pripadnost i koji nam omogućavaju da ispoljimo najbolje od sebe. Svi čeznemo za nekim ko će predstavljati trajnu istinu u našem životu… Realnost je neretko zahtevnija.
Učestali problemi na koje nailazimo:
- Nesposobnost iskazivanja sopstvenog uz poštovanje tuđeg mišljenja i emocija
- Nemogućnost postavljanja zdravih profesionalnih i privatnih granica
- Nedovoljna sposobnost da kažemo “ne” i odbijemo neželjene zahteve
- Nerazumevanje ili neadekvatno ispoljavanje osećanja i empatije
- Neaktivno slušanje
- Poteškoće u komuniciranju teških tema
- Loša procena sagovornika i situacije
Gde su ljudi, tu je i potreba za socijalnim veštinama… Pronalaženje adekvatnog partnera, formiranje zdravih porodičnih odnosa, uspostavljanje uspešnih društvenih konekcija, pozicioniranje u profesionalnom miljeu, svi zahtevaju priličnu dozu socijalne umešnosti.
Srećom, socijalna inteligencija i društvene sposobnosti se razvijaju. Socijalna psihologija, biheviorizam i komunikologija izučavaju načine na koje ljudi intereaguju, uzroke i potrebe iza tih interakcija, kao i alate i veštine potrebne da se međuljudske veze održe na visokom nivou. Najznačajnijim od tih veština ovladavamo na radionici “Kako da formiraš zdrave odnose?”.
Teme koje obrađujemo na radionici:
- Emocionalna i socijalna inteligencija – umešnost u razumevanju emocija i vladanje socijalnim kompetencijama;
- Tipovi emotivnog vezivanja – funkcionalni i nefunkcionalni načini formiranja i održavanja bliskosti;
- Razvoj empatije – razvoj razumevanja i saosećanja u interakciji sa drugima u privatnom i poslovnom okruženju;
- Tehnika aktivnog slušanja – kako pravilno čuti sagovornika i negovati uvažavanje u odnosima bez učitavanja sopstvenih želja i očekivanja;
- Asertivnost – sposobnost otvorenog i taktičnog iskazivanja sopstvenog uz poštovanje tuđeg mišljenja;
- Postavljanje zdravih ličnih granica – uspostavljanje granica u poslovnom i privatnom životu i odbijanje neželjenih zahteva;
- Metakomunikacija – veština razgovora o komunikaciji samoj, diskutovanje o teškim temama i razrešavanje komunikacijskih problema.
Cilj radionice: Izgradnja socijalnih kompetencija, sticanje većeg kapaciteta za bliskost i razumevanje, formiranje i održavanje zdravih ličnih i profesionalnih odnosa.
CENA RADIONICE: 4.700 DINARA (40 EVRA)
TEST: Formiraš li zdrave odnose?
Uradi kviz i saznaj…
VREME DO RADIONICE
Day(s)
:
Hour(s)
:
Minute(s)
:
Second(s)
ORGANIZACIJA RADIONICE
- Radionica će se održati u sredu 27.decembra u terminu od 18.30-21.30h.
- Radimo u malim grupama do 10 polaznika što garantuje individualni pristup i kvalitet rada.
- Održava se online putem Zoom platforme – link ka predavanju i sve potrebne materijale ćeš dobiti putem mail-a.
- Cena radionice iznosi 4.700 dinara (40 evra).
- Ukoliko nam se javljaš iz neke od zemalja regiona (CG, BiH, MK ili HR), uplatu možeš izvršiti putem poštanske PostCash uputnice, Western Union ili PayPal usluge.
- Radionica obuhvata teorijsku osnovu za razumevanje socijalnih, emocionalnih i komunikacijskih kompetencija, kao i praktične vežbe za uspostavljanje adekvatnih interpersonalnih odnosa u privatnom i profesionalnom domenu.
Možeš nam postaviti pitanje ili se prijaviti putem maila: office@brainfactory.rs
O autoru i predavaču
Andrea Čontoš je neurobiolog sa užim domenom izučavanja neuropsihologije i biheviorizma.
Takođe je sertifikovani bihevioralni forenzičar, praktikant neurolingvističkog programiranja i praktične filozofije i sertifikovani trener intelektualnih veština.
Formira autorske edukacije bazirane na neuronauci, biheviorizmu i kognitivnoj psihologiji sa ciljem podizanja kognitivnih i emocionalnih kompetencija, unapređivanja efikasnosti učenja, uobličavanja obrazaca ponašanja i socijalnih sposobnosti, kao i usavršavanja veština verbalne i neverbalne komunikacije. Edukacije realizuje od 2015. godine samostalno i u saradnji sa drugim institucijama širom regiona. Obučila je više hiljada polaznika u privatnom i profesionalnom sektoru.
Autor je knjige “Umeće razmišljanja” namenjene praktičnom unapređivanju misaonog procesa pojedinca i osnivač edukativnog centra „Brain factory” koji se bavi edukacijama u domenu funkcionalnog razmišljanja, efikasnog učenja i uspešne komunikacije i ponašanja.